- کد خبر: 12203719 تاریخ ایجاد: 02:56
جزئیات تشییع پیکرهای مطهر ۱۶ شهید گمنام در استان کرمان اعلام شد
تصویر خبر
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان از تشییع و تدفین ۱۶ شهید گمنام به مناسبت سوم جمادی الثانی، سالروز شهادت حضرت زهراسلام الله علیها در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، سرهنگ پاسدار حاج محمدمهدی ابوالحسنی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، امروز(۲۴ بهمن)در نشست خبری از تشییع و تدفین ۱۶ شهید گمنام به مناسبت سوم جمادی الثانی، سالروز شهادت حضرت زهراسلام الله علیها در استان خبر داد.

 

 

وی با بیان اینکه تشییع این تعداد شهید قطعی شده و دو مکان دیگر برای تدفین تعداد بیشتر، هنوز مشخص نیست؛ افزود: شهدای مذکور در ۹ نقطه از چهار شهرستان شهربابک، سیرجان، انار و رفسنجان تدفین می شوند که از این تعداد، سه مکان دانشگاه و ۶ مکان شهر است.

 

این مسئول ادامه داد: دانشگاه های شهربابک، رفسنجان و انار به ترتیب میزبان یک، دو و یک شهید خواهند بود و شهرهای خرسند، خاتون آباد و جوزم در شهربابک نیز هر یک میزبان دو شهید می شوند که به ترتیب ۲۸ و ۱۹ ساله مربوط به عملیات های رمضان در شرق بصره و کربلای ۶ در سومار، ۲۶ و ۲۳ ساله، رمضان و تک فاو و ۲۹ و ۲۵ ساله رمضان و کربلای ۶ هستند.

 

 

وی با بیان اینکه دو شهید ۲۳ و ۲۸ ساله مربوط به عملیات های رمضان و کربلای ۴ در ام الرصاص در نجف آباد و دو شهید دیگر ۲۳ و ۲۵ ساله مربوط به عملیات های مسلم بن عقیل و خیبر در جزیره مجنون در زیدآباد سیرجان تدفین می شود؛ گفت: دو شهید ۲۴ و ۱۸ ساله از عملیات های خیبر و تک دشمن در گلشن شهرستان انار خاکسپایر می شود.

 

 

سرهنگ ابوالحسنی مشخصات شهدای گمنام مربوط به دانشگاه آزاد شهرستان رفسنجان را ۱۸ ساله از عملیات کربلای ۶ و ۲۳ ساله از عملیات رمضان، شهید دانشگاه آزاد انار را ۱۸ ساله و از عملیات والفجر یک و شهید دانشگاه آزاد شهربابک را ۱۸ ساله و از عملیات رمضان اعلام کرد.

 

 

وی اعلام کرد: پیکرهای شهدا شنبه ۲۸ بهمن در فرودگاه کرمان مورد استقبال قرار می گیرد و تا معراج شهدا مشایعت می شوند و مردم می توانند به زیارت آنان بروند؛ البته در بعضی مکان ها هم با توجه به این ایام، در مراسم مختلف حضور خواهند داشت؛ روز بعد در قالب کاروان، پیکرها را به سمت شهربابک حرکت می دهیم و مراسم وداع استانی با ۱۴ شهید در شهربابک و دو شهید هم در رفسنجان برگزار می شود؛ ۳۰بهمن مراسم تشییع در دانشگاه ها و روز بعد همزمان با سالروز شهادت حضرت زهراسلام الله علیها مراسم تشییع و تدفین مابقی شهدا را داریم.

 

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به اینکه عمده شهدایی که پیکرهای آنان می آید از عملیات رمضان و احتمالا'' از لشکر ۴۱ ثارالله هستند؛ بیان داشت: پیش از این پیکر ۲۴۸ شهید در ۸۵ مکان نقطه از استان خاکسپاری شده است.


Sabz Map